Načítám...
Novinky a zajímavosti

Home office – je opravdu pro každého?

Internetové připojení a možnost sdílení informací umožnilo řadě profesí vykonávat část pracovních úkolů z domu. Potkáme se i s pracovními pozicemi, které jsou vykonávány z domu zcela, bez nutnosti osobního kontaktu. Pro někoho splněný sen a pro někoho noční můra a nemožnost se soustředit. Jak si zařídit home office, aby se vám dobře pracovalo?

Home office není pro každého

Než se pustíte do zařizování domácí pracovny je třeba zjistit, zda vám skutečně práce formou home office bude vyhovovat. Nadšení mnoha lidí bývá po několika dnech zkalena zjištěním, že nejsou doma produktivní, nemají nápady, chybí jím pracovní kolektiv a neustále vykonávají domácí práce. Někteří dokonce končí u pronájmu místa ve sdílené kanceláři.

Proto si na začátek ujasněte několik pravidel. Vymezte si pracovní dobu, a i doma se k práci převlékněte. Zajistěte si, že vás nebudou rušit děti nebo partner. Odpovězte si na otázku, zda k motivaci a výsledkům potřebujete pracovní kolektiv a týmovou práci. Posledním úkolem je mít dostatek disciplíny, morálky a zodpovědného přístupu k pracovním úkolům.

Zařizujeme home office

Zařízení home office mírně podléhá oboru vykonávané činnosti, obvykle se ale jedná o formu administrativní práce. Chybou by ale bylo domnívat se, že vám bude stačit stůl, židle a počítač.

Jako první si musíte zajistit dostatečný přísun denního světla. V domácí kanceláři budete trávit stovky hodin, bez správného osvětlení pracovat nejde. Druhou podmínkou je klidný kout. Nejlepší je samostatná místnost, kterou je možné zavřít. Pokud máte jen kout jako součást jiného pokoje, alespoň jej opticky rozdělte knihovnou nebo skříňkou.

Na pracovním stole musíte mít především dostatek volného místa a zároveň i odpovídající objem úložných prostor. Nezbytná je veškerá kancelářská technika, počítač, scanner, kopírka, tiskárna. O spolehlivém a rychlém internetovém připojení se není třeba zmiňovat.

Pohodlí znamená výkonnost

Jedná se o vaši kancelář, proto by měla být laděna tak, aby vám v ní bylo příjemně. Místo zde mají osobní doplňky, oblíbené barvy, fotografie i talismany.

Důležitou kapitolou je ergonomie nábytku. Rozhodně věnujte pozornost výběru pracovní židle a pracovního stolu. Pečlivě nastavte správnou výšku a používejte i různé ulevující pomůcky pro ruce nebo páteř.

V dobře zařízené domácí kanceláři je home office cestou, jak splnit své pracovní povinnosti pohodlně a také efektivně.

Další články

Průkazy energetické náročnosti budov

Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) se díky novele zákona o hospodaření…

Nadace Terezy Maxové dětem

RE/MAX, to není jen síť realitních kanceláří, ale hlavně jsou to lidé, kterým…

ModroZelená Úsporám – MZÚ

Projektové řešení MZÚ, je vlajkovou lodí Optimal Energy. Je to komplexní…