Načítám...
Novinky a zajímavosti

Průkazy energetické náročnosti budov

Průkaz energetické náročnosti budov (PENB) se díky novele zákona o hospodaření energií stává pro řadu domů nezbytností. Pro vystavení PENB máme potřebnou kvalifikaci, oprávnění i zkušenosti. A také něco navíc. Výbornou cenu a nabídku úspor do budoucna. Naší prací se snažíme přispívat k ekonomičtější, ekologičtější a pokrokovější budoucnosti. V případě zájmu Vám také rádi poradíme, jak vylepšit energetickou náročnost budovy a tím pádem i Váš účet za energii.

PRŮKAZ ENERGETICKÉ NÁROČNOSTI BUDOV (PENB)

Co to PENB vlastně je? Kdy jej budu potřebovat? Vyplatí se mi?

Co to vlastně je Průkaz energetické náročnosti budov neboli PENB?
Průkaz energetické náročnosti budovy je dokument, který hodnotí spotřebu energií v budově. Vyhodnocuje energie potřebné k topení, ohřevu teplé užitkové vody, větrání, chlazení, klimatizaci či osvětlení. Domácí spotřebiče jakožto nepevnou součást budov PENB nezapočítává.

Stupeň energetické náročnosti budovy se udává na škále od A po G. Písmeno A znamená energeticky nejšetrnější budovu, zatímco G nejméně šetrnou. Uživatel budovy si tak při její koupi, pronájmu nebo rekonstrukci může udělat jasný obrázek o potřebných nákladech na energie při jejím užívání.

Proč vyžadovat PENB, kupuju-li nemovitost?
Díky PENB získáte objektivní informace, která Vám pomohou zorientovat se v tom, kolik daný dům spotřebuje energie. Od toho můžete odvodit, jaké náklady na energie s sebou bydlení v takovém domě ponese. Rozhodujete-li se mezi více objekty, můžete je díky průkazům objektivně porovnat a rozhodnout se pro ten, který lépe odpovídá Vaším preferencím a finančním možnostem.
Přinese mi držení PENB také nějaké výhody?
Průkaz energetické náročnosti budovy kvalifikovaně vyhodnocuje energetickou náročnost nemovitosti. Výpočet energetické náročnosti budovy tak vytváří objektivní obrázek o provozních nákladech na energie pro Vás i potenciální pronajímatele nebo kupce, čímž v těchto případech přispívá ke zvýšení Vaší důvěryhodnosti.

PENB pomáhá odhalit nadměrnou spotřebu energie. Pokud rekonstruujete nebo stavíte dům, výpočet energetické náročnosti výsledné budovy Vám odhalí její budoucí provozní finanční náročnost. Na základě zjištění můžete s naší pomocí zahájit kroky na její snížení. Lze očekávat, že ceny energií budou v budoucnu dále stoupat, proto při energetické úspornosti ušetříte. Administrativní poplatek za vystavení PENB i změny jím iniciované se Vám tím brzy vrátí.

Držením PENB navíc naplňujete zákonnou povinnost (týká-li se Vás), a předejdete tak možnosti pokuty od kontrolních orgánů.

Proč žádat Průkaz energetické náročnosti budov právě od nás?
PENB zhotovujeme jednoduše, rychle a za příznivou cenu. Naše společnost se navíc snaží dokázat, že šetrnost k energetickým zdrojům je nejen možná, ale i výhodná. Proto ke každému průkazu PENB dáváme zdarma komponenty, díky kterému snadno ušetří každý. Dárek od nás v podobě sady spořičů vody umožňuje ušetřit.

Optimal Energy

Další články

Úlevy v souvislosti s koronavirem. Dotknou se i daně z nemovitosti!

Vzhledem k mimořádné situaci vzniklé kvůli nouzovému stavu v ČR způsobného…

Historie RE/MAX

RE/MAX, to není jen nejúspěšnější síť realitních kanceláří po celém světě, ale…

Home office – je opravdu pro každého?

Internetové připojení a možnost sdílení informací umožnilo řadě profesí…